O K M F

Ostródzki Klub Miłośników Fantastyki


#1 2010-10-06 20:46:39

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Komentarz do preludium

"dynamiczny układ sterowania binarnego!" - wieedziałem! Zawsze to wciskasz !!!
Baltasar Gelt no, no, wysokie progi... chyba nie ma wyższych w Imperium no nie?
No No fajny tekst, całkiem sympatyczny i do tego klimaciarskie i płynne wprowadzenie postaci
I te gogle, wraz z fotasami! Bardzo lubić takom robotę.
W każdym razie paniee i panowieee witamy pierwszego netowego BG na nszym forum!!! (to jest ten moment kiedy bijecie brawo)
hmmm... Myślę że wypadałoby cię jakoś uhonorować za twoja robotę... Pomyślimy, co by ci wręczyć... Chyba, że sam masz jakieś życzenie?

Offline

 

#2 2010-10-06 22:04:22

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Najlepszym uhonorowanie będzie, gdy pozostałe osoby siedzące przy tym ognisku (oczywiście pozostali gracze) opowiedzą Maksowi i reszcie swoją historię. Dlatego Twój post pozwoliłem sobie przenieść do nowego wątku. Ognisko może mieć w końcu miejsce zarówno rok, jak i pięć minut przed przygodą - wybór należy do Ciebie. Poza tym będzie to maleńka wprawka przed graniem.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#3 2010-10-09 21:43:02

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

No no, witamy przy ognisku kolejną postać
Postać bursztynowego magusa, z klasycznym wyglądem do swojej profesji i bez udziwnień. sama prostota bez sztucznych udziwnień, tak jak lubię
Imię, fotka, opis wyglądu i profesja świetnie ze sobą zgrane.
Sympatyczny motyw z tymi rzeźbionymi kawałkami. Właśnie czymś takim BG się różni od tłumu nawet super przepakowanych BNów. Zagrywka czy zwyczaj w tym stylu rozróżnia go na tle tłumu.
No i co tu gadać, te wszystkie kły, kości, kawałki drewna, itd, szaman i władca bestii jak malowany

Offline

 

#4 2010-10-10 11:23:59

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Ciesze się że Wulfrilk znalazł uznanie.
Mam tylko nadzieje że wkrótce dołaczą inni i zobaczymy jakiś wojowników. Drużyna stworzona z samych 'dziwadeł' to nie lada wyzwanie dla MG...

Offline

 

#5 2010-10-10 23:50:17

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Witamy, witamy kolejnego miłośnika ogniskowego ciepełka
Tak, witamy panie Schwert. Postać z opisu wygląda na klasyczną postać z eRPGów tj "mroczny i tajemniczy".
Wiadomo, że wygląda "niechcąco groźnie" i pochodzi z "nie twój zasrany interes". Poza tym niewiele więcej.
Kim on jest? To jakiś łowca nagród? No bo widocznie jestem ten mniej inteligentny i nie wywnioskowałem z wypowiedzi.
No przydałby się jakiś chociaż ogólny archetyp; wiemy, że mamy magicznego inżyniera, maga trapera i łuczniczkę myśliwego a twoja postać kim jest?
Fotka pasuje do jakiegoś zawodowego zarzynacza, te jego spojrzenie psychopatycznego maniakalnego mordercy też.
Ale słowa jakoś nie bardzo pasują do takiego wizerunku.
Tak więc oceniając o tym co naisałeś do tej pory: Jest zaczątek na ciekawą postać ale na razie ciut przymało bym mógł ci rzec cóś więcej.

(określ chociaż w 2-3 słowach w czym jest specem, na czym się zna itd)

Offline

 

#6 2010-10-11 00:08:29

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

-A i witamy w naszym ogniskowym ciepełku pierwszą damę (to ten moment panowie w którum zdejmujecie czapki z głów )

-Postać cicha, małomówna, drobna, typowy ranger. A w dodatku POBZ (precyzyjny operator broni zasięgowej), jak na razie to chyba pierwsza postać z czymś dalekosiężnym. I drugi szwendacz. Będą mieli o czym gadać z Wulfrikiem. Coś mi wygląda, że są jednakowo wygadani a i poniekąd zainteresowania wspólne

-Fotka fajnie pasi do zachowania i opisu postaci. No i z łukiem.

Offline

 

#7 2010-10-14 15:06:28

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Ktoś odważny do stworzenia BG?

Offline

 

#8 2010-10-16 16:05:49

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

No, no, witamy pierwszy bezceremonialny szturm na ognisko . I wreszcie jakiś przedstawiciel ciężkiej piechoty szturmowej . Sądząc po opisie, ludzka wersja czarnego orka z perką: cały zestaw rembaków. No i dobrze, bo jak na razie brakowało klasycznego rębacza do bezpośredniej walki w zwarciu.

A opis idealnie pasuje do fotasa. Taki klasyczny conanowy barbarzyńca z północy. No bo i te żelastwo, i dziary, i wielkie żelastwo, i obce znaki, i zapasowe żelastwo i nicht sprechen po ludzku. (To ostatnie akurat na dłuższą metę może być męczące.). No sam sposób bycia też iście barbarzyński ino póki co w tej nie wrogiej formie. A styl pojawienia się na planie bardzo klimaciarski i ciężko by kogoś takiego wprowadzić trafniej.

Swoją drogą te rzucanie kubkami w Maksa zdaje się stawać powoli znakiem firmowym całej drużyny. Taki prywatny sport drużynowy. No ale cóż, sam zaczął...

Offline

 

#9 2010-10-20 22:17:57

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

I jak tam wasi BG? Ktoś coś już ma? Czegoś nie wie? Nie jest pewny? Wszystko jasne?

Offline

 

#10 2010-10-21 17:58:13

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Mój jest prawie gotowy, choć przyznam ciężko mi idzie, ze względu na to, że muszę siedzieć przy komputerze, czego w pracy i tak mam dość. Gorzej z biografią. Szczerze - nie mam pomysłu na nią na razie - poza paroma faktami.

Offline

 

#11 2010-10-21 19:29:14

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Spójrz na mechanikę tworzenia postaci, może cie jakoś nakieruje. Zwłaszcza ta początkowa faza o społeczeństwie itd.

Po za tym ja piać o swoich BG i ich biografiach pisać akurat lubię no ale nie każdy tak ma.

Odpowiedz sobie na parę pytań

1- Skąd jesteś, gdzie się urodziłeś/wychowałeś (jak masz problem z umiejscowieniem w miejscu to może jakiś odpowiednik z naszego reala ci coś pomorze. Możesz też prześledzić też uwarunkowania historyczne jakiś krain. Najłatwiej z jakiegoś kalendarium. Ja np. Hansa dlatego zrobiłem z Ostermarku bo to pogranicze rozdarte między grabieżcami ze wschodu, rogasiami z północy, ufokami z płd-zach i zdechlakami z południa. Do tego prowincja wiecznie walcząca o niezależność głównie z Ostlandem i Talabeklandem. po prostu ta prowincja z całego Imperium najbardziej do mnie trafiła.)

2- Ile masz lat? (Odlicz sobie wstecz datę swoich narodzin. Załóż, że powiedzmy z wieku 5-10 pamietasz tylko Wielkie Rzeczy. Później już polegasz z własnej pamięci. Co więcej możesz se wymyślić wiek swoich rodziców, nauczycieli, opiekunów itd. Znów cofnij się wstecz wiesz już w jakich czasach żyli gdy byli młodzi i w pełni sił. A teraz niespodzianka. Weź kalendarium jakiegokolwiek młotka z neta i zajrzyj co się wydarzyło w danym czasie, za twojego życia, za życia twoich rodziców. W końcu mogłeś ty, albo twoi starzy brać w tym udział albo słyszeć o tym czymś, albo uciekać przed tym albo jakoś tak. Może ci to pomoże? Na rok sie jeszcze nie zdecydowałem ale będzie przed Burzą a przed koronacją KF czyli 2502-2522. A tak jako ciekawostke podam, że ludziki uwielbiaja odmierzać lata na przed i po koronacji danego władcy. Hans Manstein urodził się np. w 2492 r więc gdy miał 10 lat gdy KF został koronowany więc już mógł coś pamietać.)

3- polukaj po swoich umiejętnosciach, perkach i innych takich cudach. zastanów się skąd je znasz, gdzie i kiedy i kto cię ich naumiał. Nie musisz przedstawiać żadnych konkretów, wystarczy, byś sam dla siebie miał gotowy obraz w swojej głowie jak do tego doszło.

4-cecha charakterystyczna twojego Wulfrika: rzeźbienie w drewnie. Zawsze to umiałeś? Pamiętasz swoją pierwszą rzeźbę? Co to było? Co najczęściej rzeźbisz? Jakaś została zniszczona czy zagubiona? Wkurzyło cię to? Dążysz do jakiegoś konkretnego ideału czy planu podczas dłubania?

5-ta twoja instruktorka... Kto to jest? Ma jakieś imię, ksywę? Lubisz ją? Nie lubisz? Masz z nią kontakt? Wiesz gdzie jest?

6- napisałeś, że na egzaminy jeździłeś do Altdorfu. I jak wrażenia? Z miasta, z Kolegium, z egzaminów? Chciałbyś tam wrócić? Musisz tam wrócić? Poznałeś tam kogoś? Masz tam jakieś sprawy do załatwienia?

7- masz na sobie mnóstwo amuletów... Skąd je masz? Z czego robisz? Szukasz jakiś konkretnych? Któreś są dla ciebie szczególnie cenne?

8-nikt nie będzie cię przepytywał z biografii jak u glin na przesłuchaniu. Wystarczy abyś miał ogólny plan co robiłeś. No weź samego siebie co mógłbyś powiedzieć o sobie? Urodziłem się tu i tu, chodziłem do podstawówki nr... potem do takiej a takiej sredniej, potem na studia do a potem pracowałem tu i tu. I tyle. Jakiś smaczki w stylu: "A w ostatnią noc na koloniach w mojej maturalnej klasie to..." (czyli tłumacząc na eRPGa, pamiętam jak w trzecim tygodniu oblężenia Middenheim...Ja np. opisałem dokładnie jak Hans nabawił się łysiny no ale nie musiałem tego robić. Po prostu chciałem aby było jasne co i jak, skąd mój wróg rasowy, poszanowanie władzy, kim jest/był sierżant Bauer itd. W większości wypadków w trakcie sesji nigdy te tematy nie wypłynęły) to jak wymyślisz to dobrze ale nie są nie zbędne. W 95% wypadków i tak się je improwizuje  w trakcie przygód lub między przygodami.

9- Poza tym taki startowy BG to właśnie podstawka, bez względu ile czasu mu poświęci Gracz i MG. Gracz tak naprawdę rodzi się po tych kilkunastu sesjach i ostrzelaniu się w ogniu przygód. I cały czas może se modyfikować biografię o ile nie stoi w drastycznej sprzeczności z tym co nabazgrał/mówił wcześniej. (ja np. jak tworzyłem Drago to kolo był po prostu Drago. Wystarczyło mi, że to jego ksywa. Prawdziwe imię i nazwisko wymyśliłem mu gdzieś w okolicach Nuln czyli całkiem późno)

10- przetraw to wszystko, może ci jakoś pomoże. Daj znać jak ci wyszło. (Reszta też)

Offline

 

#12 2010-10-26 15:40:40

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

hmmm... dziś mija dwa tygodnie odkąd wysłałem wam warchaosa a po żadnym BG ani śladu. No czyba, że ma już ktoś coś i krzywdzę kogoś swym osądem. Przypuszczam, że macie opory przed przemieleniem cegły. Dlatego myślę, że nie ma co się ociągać. Trzeba wziąć BG za chabety i ich po prostu zrobić. Takie przedłużanie nie ma sensu, do świąt można w ten sposób to ciągnąć. Proponuje by ktoś zgłosił się na ochotnika i po prostu na forum zrobimy mu postać, ze mną. Reszcie może to pomoże przebrnąć przez podręcznik o własnych siłach lub po prostu też obrobimy ich BG na forum. To jak? Kto chętny?

Offline

 

#13 2010-10-26 19:27:28

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

Ja tak na forum, to nie wiem, czy umiem. Planowałem wpaść do Ciebie do kiosku i tam Maksa zmajstrować, jednak praca mi nie pozwala. Wpadne w sobote koło południa, ok?


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#14 2010-10-27 00:03:21

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

mam tylko jeden druknięty egzemplarz i ma go tera Ksysiu. Chyba, że przyjdziesz z laptopem i będzeisz miał na nim warchaosa. Inaczej trza robić w domu u mnie lub u ciebie. Ale na samo majstrowanie BG możem siem zgadać. (reszty też to dotyczy)

Offline

 

#15 2010-11-06 00:10:13

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Komentarz do preludium

hmmm... i jak wasi BG?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz usuwanie adblue psychoterapia Piła slaskiots