O K M F

Ostródzki Klub Miłośników Fantastyki

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-10-12 20:54:19

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Dominikowa mechanika

Ok, temat założyłem nie po to by wytykać błędy i takie tam. Chodzi mi o by ZANIM zaczniemy grać wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Przyznam że dość pobierznie wszystko przejrzałem ale rzuciła mi się w oczy pewna niefrasobliwość (niedopatrzenie). Chodzi mi o sztuczkę  - "Okrzyk bojowy (OGŁ 40+; WW 35+; zastraszanie 2+): szarżując na przeciwnika lub rozpoczynając walkę mozesz wydać okrzyk bojowy. Wówczas twój przeciwnik musi wykonać test strachu. Jeśli obleje automatycznie ty zaczynasz walkę."

Wg Doca OGŁ oznacza - (...jak bardzo przyjemna w obyciu jest dana osoba...)

Można więc przypuszczać że piękna i kwieciście wypowiadająca sie ludzka wojowniczka ma większą szanse na przerażenie swoim krzykiem, niż czyniący to samo brudny, z kłami na wierzchu i przeraźliwie śmierdzący ork. Hmm...coś tu nie gra...

Może to tylko tylko chochlik i autorowi chodziło o to że NIE można mieć ogłady powyżej 40, wtedy - przynajmniej wg mnie - miałoby to więcej sensu. Poza tym co ma wysoka ogłada do zastraszania, raczej jak się ma niższą OGŁ to łatwiej kogoś zastraszyć...
I znowu "...Osoby które tą Cechę mają na niskim poziomie są ponure, gburowate, opryskliwe, złośliwe czy po prostu chamskie. Dla odmiany jeśli ktoś ma ją na wysokim poziomie oznacza, że jest wygadany, sympatyczny, żartobliwy, generalnie przyjemny w obyciu i dusza towarzystwa."

Zapytajcie się sami siebie co sprawia że czujecie się bardziej zagrożeni, idący na przeciwko was chodnikiem np. grupka aktorów teatralnych, czy idący tym samych chodnikiem grupka łysych panów w dresach o aparycji orków...

Czekam na wyjaśnienie które pozwoli mi spać spokojnie

Peace

Ostatnio edytowany przez Miras (2010-10-12 20:55:42)

Offline

 

#2 2010-10-12 21:22:57

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Akurat ten osobny plik ze sztuczkami jest jeszcze z czasów gdy zaczynaliśmy z Szaciem psy czyli sprzed pół roku czyli do oryginalnego młotka. A tam zastraszanie i inne takie było na OGŁ. Teraz te wszelkie chamskie i wodzowskie bajery bazują na SW. (coś jak w m1 było CP). Więc w tym pliki tam gdzie są brutalne rzeczy jest SW a nie OGŁ. Obecnie OGŁ zostaje do tych wszystkich pokojowych testów. Nie miałem już czasu by przerobić je na obecną modłe więc w razie wątpliwości pytajcie.

Offline

 

#3 2010-10-21 17:33:03

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Wracam dziś sobie zjebany z roboty. Padam na wyro. Wiem, że obiecałem Dominikowi postać wysłać w tym tygodniu, więc zwlekam się i włączam kompa. Podobno na pocztę wysłał. Włączam, znalazłem nawet maila............ 200 STRON?!
Lubię Cię Dominik i szanuje Twoją prace, ale nie mam czasu tej cegły przetrawić.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#4 2010-10-21 18:45:53

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Byłeś u mnie by omówić bajery Maxa to cię ostrzegłem ile tego jest i mam Ulkę za świadka

No ale:

1- drukłem jeden komplet (zarżnąłem prawie drukarę) więc jest na papierze. teraz ma ją Ksysiu a końcówkę o magii Miras

2- dlatego proponowałem by robić postać przez neta, wówczas wystarczy bieżąca konsultacja ze mną, nie trzeba drukować a ja poprowadzę za rączkę i powiem co i jak. Są strony ponumerowane wszyscy mają tą amą wersję więc będzie wiadomo co i jak.

Offline

 

#5 2010-10-21 18:52:41

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Hehe - Szaciu moja reakcja na tego pdfa była podobna -
- i też mam problemy z przetrawieniem tego. Coś czuje że minie ze 2 tygodnie zanim wiekszość z nas bedzie miało gotowych BG

Ostatnio edytowany przez Miras (2010-10-21 18:55:00)

Offline

 

#6 2011-01-28 08:01:43

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Jak ktoś ma jakieś pytania co do mojej mechaniki to niech pyta. Napiszę co sam zauważyłem, że macie problem.

-Zmysły - zależą od wieku postaci. Pula punktów jest odwrotnie proporcjonalna do puli na Cechy i Perki czyli im postać młodsza tym ma czulsze zmysły. Zauważyłem, że lubicie sobie zapomnieć o ich rozdziale. Bez nich ciężko rzucać na ogólnie pojętą spostrzegawczość.

Offline

 

#7 2011-03-10 14:49:33

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Veto!

Przepraszam, ale nie wyobrażam sobie grania w tej mechanice. Myślałem, że kaceki są skomplikowane, ale to mnie przerasta. Z tego co wiem nie tylko mnie. Musielibyśmy zagrać sesję, czy dwie na żywo, żeby oswoić się z systemem i dopiero moglibyśmy pograć w tym netowo. Zresztą o ile się orientuję do netowego rpgowania upraszcza się mechanikę a nie odwrotnie.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#8 2011-03-11 20:30:35

 Desantnik79

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Nie histeryzuj.

Po pierwsze robilem mechanike na sesje na zywo i sadzilem ze zdaze zagrac z Wami pare sesji by Wam pokazac co i jak.

Po drugie przeczytales cale dwiescie stron na ekranie? Serio?

Po trzecie w razie sesji przez neta to jak sie orientuje Graczy minimalnie interesi mechanikologia jakiegokolwiek systemu bo na ogol tylko wpisuja swoje deklaracje a MG stwierdza w postach co sie stalo w ich efekcie. Pod tym wzgledem mozna zagrac w wiekszosc systemow w ktorych zna sie realia a realia mlotka sie nie zmieniaja w mojej wersji a Wy wszyscy te ralia znacie. Pod tym wzgledem netowe sesje to prawie sam klimat i fabula a wiec cos co podobno nas wszystkich w eRPGach keci najbardziej.

Po czwarte to by sie zoriencic w czym wasz hirol jest dobry a w czym nie wystarczy zerknac na KP. Pod tym wzgledem panuje ta sama zasada co w podstawce mlotka: duze staty = duze szanse, male staty = male szanse. Zadna filozofia czy rewelacja.

Po piate. Wlasciwie co tak Cie strasznie przerazilo?

Offline

 

#9 2011-03-13 20:28:44

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

te 200 stron...


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#10 2011-03-14 21:05:26

 Desantnik79

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Czyli wlasciwie sie nie wczytywales i wszystko piszesz w ciemno...

Offline

 

#11 2011-03-17 19:01:25

Q_x

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

200 stron...
Tylko czyta się to łatwo. W przypadku kłopotów można zawsze zapytać autora, co zdarza się rzadko w przypadku innych systemów.


And thanks for the fish!

Offline

 

#12 2011-03-24 09:53:04

 Desantnik79

Użytkownik

Punktów :   

Re: Dominikowa mechanika

Dzieki za dobre slowo Uki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.muoteck.pun.pl