O K M F

Ostródzki Klub Miłośników Fantastyki


#1 2010-10-02 22:37:42

Shaciu

Administrator

Punktów :   

8 edycja

Pobrałem sobie z chomika podręcznik do ósemki i.... Jestem zachwycony! Ale po kolei:

Plusy:

1. Czytelność i przejrzystość.
Po godzinnym przeglądaniu podręcznika można już grać. Czytałem podręczniki do 5, 6 i 7 edycji i żaden jeszcze nie był tak dobrze napisany. Zasady zwięźle napisane bez zbędnego pierdolenia - bomba.
2. Skala.
Zawsze wkurwiał mnie fakt, że walka 80 na 80 chłopa nazywana była bitwą. Teraz oddziały są dużo większe i bonusy za rzędy są bardziej odczuwalne. Ataki z drugiego rzędu, zdolność "horda" jak masz rządki po 10 kolesi - goby się w końcu popiszą. Oczywiście zabieg zrobiony po to, by kupowano więcej figsów, ale wali mnie to. Quanity DOES matter!!! WAAAAAGH!
3. Uproszczony ruch.
Bardzo uproszczony ruch. Teraz wchodząc do lasu nie utkniesz tam na resztę bitwy. Wychodzisz i lejesz dalej. No, gorzej z kawalerią. Kolesie mogą porozbijać się o drzewa.
4. Różnorodność terenu
To trzeba zobaczyć! Jest ich W CHOLERĘ!!! I większość ze specjalnymi zdolnościami - bonus do magii, magiczne ataki itd. Dużo tego.
5. Opcja Volley dla łuków.
NARESZCIE!!! Strzelają lobem! Walą całe dwa pierwsze rzędy i połowa każdego kolejnego rzędu. Pada sobie deszczyk, pada sobie równo... ;P
6. Scenariusze
W końcu coś innego niż Ja jestem tu, a ty tu to się pozabijajmy.

Minusy:


1. Koniec z miarką w oku.
Wszystkie odległości możesz zmierzyć przed szarżą, strzelaniem czy czymkolwiek innym.
2. Losowy zasięg szarży.
O....keeeeej.... to jest dziwne. Zasięg szarży to 2K6 plus wartość ruchu..... WTF?! To ma być gra taktyczna a nie ruletka! Udana lub spalona szarża to najważniejsza rzecz w tej grze! To decyduje o zwycięstwie!
3. Skirmish umarł.
Niby jest, ale ze skirmiszem ma to tyle wspólnego, co kaczka z kapustą. Obie są na "ka" i tyle.

Oczywiście to tylko kilka drobiazgów wyjętych z podręcznika. Zmian jest mnóstwo. Najlepiej sprawdźcie sami. A jak coś to pytajcie.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#2 2010-10-02 23:15:21

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

tak hordy clanratów i slejwów

Offline

 

#3 2010-10-04 22:24:20

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Zapowiada się świetnie, ale trzeba sprawdzić na żywo. Chętnie się za to wezmę jak tylko wybiorę armię...ech te dylematy z ogólniaka....i wciąż bez odpowiedzi


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#4 2010-10-05 08:40:43

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

A jakie bierzesz pod uwagę?

Offline

 

#5 2010-10-05 10:27:57

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: 8 edycja

Wiecie może, kiedy ma po Polsku wyjść?


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#6 2010-10-05 10:33:04

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Przełom października i listopada na Replikatorze jest już w przedsprzedarzy 239 zł - 6%

Offline

 

#7 2010-10-05 11:24:43

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: 8 edycja

ech... miałem nadzieje, że początek października. Chyba się nie doczekam i kupie ang.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#8 2010-10-05 11:27:03

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Ja zaczekam na polską wersję dla podręcznika

Offline

 

#9 2010-10-05 11:28:35

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Jak będziesz chciał pozbyć się skavów wiesz gdze mnie mieszkam

Offline

 

#10 2010-10-05 17:14:45

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Ostatnio zagrałem wampirami i mimo fatalnego wyniku chciałbym dać im jeszcze jedną szansę. Zdechlaki to bardzo specyficzna armia i trzeba umieć nimi grać. Mam kilka pomysłów na konwersje figsów i powoli łapie jakiś tam swój klimat tej armii więc...kto wie?

Zagram jeszcze nimi parę razy, zobaczę czy się wczuje.


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#11 2010-10-05 18:08:08

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: 8 edycja

Obawiałem się tego - nie lubię przeciwko nim grać.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#12 2010-10-05 20:51:45

 Da Big Boss

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

8 edycja ma ogromny potencjał, świetne pomysły - do tego co Shaciu napisał dodam swoje:
PLUSY
- generowanie kości magii
- armia w % (zwłaszcza goblińscy bossowie to docenili)
- koniec ze zgadywaniem zasięgu machin (to plus naprawde)

niestety chłopaki z GW przegieli pałę projektując fazę magii:
- czary niszczące oddziały na 2+, 3+ bez możliwości skorzystania z jakichkolwiek sejwów
- nawet 1levelowy mag może rzucić czar 6 kośćmi.
- tabela Miscasta przy takich czarach jak Dwellers below czy Purple sun jest smieszna.
- przedmioty rodem z Heroes of Might & magic ("latający dywan') dla wszystkich (poza demonami i krasiami)
- to jednak dalej HEROHammer jeszcze wiekszy niz w 7ed.

8ed. bez fazy magii  błyszczy, z magią już nie tak bardzo.

Offline

 

#13 2010-10-11 20:01:22

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Tak dla wiadomości wyszły nowe erraty do booków poszczególnych armi.
Do ściągnięcia Tutaj

Offline

 

#14 2010-11-16 19:22:50

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Z najnowszej erraty do Mrocznych elfów:
Page 43 – Eternal Hatred
Change “[...]Dark Elves may[...]” to [...]models with this rule[...]” Ignore the last sentence.

"last sentence" brzmi: "Remember that Hatred also applies to mounts as long as their riders are alive".

Page 45 – Repeater Handbow
Ignore the second paragraph. Instead the Rules for the Repeater Handbow should read: “Rules: 2x Multiple Shots (4x Multiple Shots if used as a pair), Quick To Fire.”

Poza osłabieniem "wiecznej nienawiści" twórcy FAQa osłabili jak widać kusze mroczniaków - usunęli z zasad  "armour piercing" choć teraz mogą strzelać bez kar po ruchu...

Ostatnio edytowany przez Miras (2010-11-16 19:26:57)

Offline

 

#15 2010-12-07 20:22:34

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: 8 edycja

Wreszcie GW oficjalnie potwierdziło pierwszy podręcznik armii do 8 ed. Warhammera.
Oczywiście chodzi o Orki i Gobliny - premiera marzec 2011

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.muoteck.pun.pl zareklamujsie timik