O K M F

Ostródzki Klub Miłośników Fantastyki

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-04-03 19:05:15

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Blood Bowl - PC

Ostatnio z Shaciem dokonaliśmy magicznego zakupu. Otóż w empiku za durne 20zł jest do nabycia gierka Blood Bowl! Byliśmy totalnie zszokowani, że gra wydana 26 czerwca 2009  ( data wydania w Polsce ) jest już w serii "eXtra Klasyka". Nie to, że narzekam...

Osobiście gorąco zachęcam was do nabycia kopii tej gry. Nie myślcie nawet o piratach bo gra zabezpieczona jest nie tylko kluczem do gry, ale i kodem gracza, a bez tego nie pogracie z kimś na żywo - cała magia. Właśnie o tej magii chce porozmawiać, bo gierka ma możliwość zakładania własnej ligii i grania z kumplami. W sieci non stop rozgrywają się mecze

Teraz pozwólcie, że wyładuje trochę frustracji...

JA PIERDOLE!!! JAK TA GRA WKUUURWWIAAAAAA!!!!! Pierdolone 15 tur z krasiami 2:0 dla mnie i 2 zgony w przedostatniej turze!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...ok...już.

Tak więc jak już wspomniałem to niezwykle interesująca gra. Amerykański football w świecie młotka i nie ma, że zmiłuj - krew leje się gęsto.
Dostępne drużyny to:

-Ludzie: bez żadnych mega plusów, ale i bez minusów. Najbardziej wszechstronna z drużyn.
-Orkowie: podobno najlepsza ekipa w tej grze. Pierwsi do bitki (jak to orki), a nie są jakoś specjalnie ograniczeni by piłki nie umieć podać więc...
-Gobosy: raczej " for LOLs" (w końcu goby), bardzo pomysłowa ekipa, ale grać tym ciężko. Trolle mogą rzucać goblinami po polu...o ile ich wcześniej nie zjedzą (mojego zjadł...),
-Chaos: drużyna do mordobicia, jestem ciekaw jak wygląda mecz chaosu z orkami. Pewnie Shaciu mógłby coś powiedzieć bo wygrał juz puchar w Kampanii tą drużyną,
-Skaveni: chyba najszybsza drużyna w grze. Po pierwszym meczu przeciwko nim znienawidziłem ścieko-biegaczy...Unik i Zwinność 4 na start, tia.. Mają bardzo ładne modele,
-Lizardmeni: Trochę na przypał moim zdaniem, ale całkiem wygodnie się nimi gra. Do mordobicia Saurusi, do biegania skinki...i weź to gówno złap,
-Leśne Elfy: Witamy w świecie PUNKTÓW ARMII (tutaj przekłada się na złoto - każdy typ zawodnika kosztuje, u nich kosztuje bardzo dużo...bardzo, i mean bardzo...). Wysoki ruch, wysoka zręczność. Mogą bardzo szybko zdobywać przyłożenia, widziałem akcje w ich wydaniu zajmujące (tutaj w zależności od warunków na polu) od 1 do 2 tur. Zrozumiecie co to znaczy po pierwszej partii.
-Krasie: KURWA JAK JA ICH NIENAWIDZE! Powiedzieć o nich, że są twardzi to za mało...bardzo dobrze czują się w klinczu. Biją po mordzie z dziecinną łatwością, a same nie odstępują pola. Może i nie zdobędziecie nimi 5 przyłożeń w grze, ale jeśli nie stracicie głowy to wygracie na spokojnie tym jednym czy dwoma punktami.

Trzeba przyznać, że każda drużyna jest bardzo charakterystyczna i świetnie nawiązuje do bitewnych korzeni. Role zawodników są kluczowe i trzeba strasznie kombinować by złożyć jakąś fajną akcję. Jeden nieudany test i tracimy turę - frustrujące jak cholera, ale satysfakcja po zdobyciu punktu ogromna

Fajnie, że drużyny mają dostęp do dużych modeli. Spodziewajcie się Minotaura czy Szczuro-Ogra na środku pola, nie tylko fajnie to wygląda, ale i działa jak urok. Nie zawsze się to jednak opłaca...ja osobiście w swojej ludzkiej drużynie unikam zakupu Ogra.

Można by pisać godzinami bo gra wciąga jak cholera i dostarcza mocnych wrażeń (jestem przekonany, że gdybym miał lapka to wyleciałby już kilka razy przez okno). Dawno nie grałem w nic tak wyzywającego i zmuszającego do myślenia...a potem są kostki...

Kupcie, sprawdźcie sami to kiedy zakładamy lige?


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#2 2011-04-04 21:01:45

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Chętnie bym sprawdził sobie Blood Bowl ale nie wiem czy pójdzie mi na laptopie. Druga sprawa że i tak mam mało czasu na siedzenie przed kompem. Mam dużo figsów jeszcze do złożenia, lepie też sobie dwie goblińskie machiny z zapałek i green stuffu

Offline

 

#3 2011-04-04 21:48:37

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Chętnie zobaczę jak skończysz.

W końcu sam zacząłem krasiami grać. Pierwszy puchar w kampani.
Jak czołg do celu. 2:0 co mecz. Raz straciłem punkt ze skavami...zaskoczyli mnie rzutem piłki przez połowe boiska. Jechany bolcem pod ogon Scieko-biegacz złapał


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#4 2011-04-10 10:04:22

 Desantnik79

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

A tak z ciekawosci. Jak sie ma elektroniczny odpowiednik do papierowej planszowki sprzed lat? Ma to w ogole cos wspolnego? Czy moze zostala sama nazwa i tematyka?

Offline

 

#5 2011-04-11 17:24:56

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Masz dwa tryby gry. Blitz i turowy.

Blitz to gra w trybie rzeczywistym. To nowe rozwiązanie, które ma nadążać za nowoczesnymi trendami. Nic więcej nie wiem, bo ani razu nie grałem w tym trybie.

Turowy to surowo przeniesione zasady z oficjalnego podręcznika gry. Czysta planszówka na monitorze Nic tylko grać.


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#6 2011-06-13 05:56:53

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Na Warseerze chodzą słuchy jakoby GW miało zamiar pod koniec roku wypuścić reedycje Bloodbowla - w związku z urodzinami tej gry... Planszówkę oczywiście

Offline

 

#7 2011-06-13 18:58:52

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Nie mogę się doczekać. A co do tego, czy pójdzie Ci na lapku - pójdzie. Jak na moim chodzi...


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#8 2011-06-14 17:44:58

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Chętnie od któregoś z Was pożyczę i potestuje

Offline

 

#9 2011-06-14 21:48:39

 Desantnik79

Użytkownik

Punktów :   

Re: Blood Bowl - PC

Wooow!!! Planszowkowy Bloow?! Kucwa, jak ja zawsze zalowalem ze se wtedy za gowniarza nie kuplem No ale z kasa, jak to u malolatow, bylo wowczas nie teges ponadto wowczas pierwszenstwo mialy Dragonowki. No ale jakby co to tera se kupie.

A swoja droga glupio wyszlo ale Osadnikow, chce se tu kupic. W zaleznosci od wersji tu kosztuje 20-30 funow. Tak, nie przepadam za ta giera ale tylko ona i jest tutaj i jest na tyle prosta by kumac zasady. Bede gral poki co pewnie ze swoim Pakistan-squad albo z tymi naszymi co mieszkaja z BB. Podstawka jest na 4-ech graczy tak? No pewnie tloku nie bedzie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak zacząć biegać śmieszne dowcipy zaproszenia-slubne-za-1-zl.eu