O K M F

Ostródzki Klub Miłośników Fantastyki


#1 2010-10-05 11:53:12

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Liga, kampania albo coś w tym guście

Pomyślałem sobie, że można by się w końcu zebrać na jakąś kampanię, czy ligę. Wiem, że próby podejmowaliśmy już kilkakrotnie, ale co tam? W końcu nam się uda. Potrzebni chętni młotkowcy mogący rozegrać przynajmniej jedną partię w tygodniu. Jak już zbierzemy skład to wówczas ustalimy co i jak. Zatem kochani - zgłaszać się.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#2 2010-10-05 16:52:01

Szym

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Pomysł fajny, ale myślę, że trzeba chwilę poczekać. Mamy 8 edycję do sprawdzenia, a liga to już zabawa na poziomie pro, gdzie nie siedzi się z podręcznikiem co 5 minut.


Sprawa zasadnicza to myślenie, rozważał Garraty. Myślenie. Myślenie i samotność, bo nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam.

Offline

 

#3 2010-10-05 17:42:13

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

raz na tydzień to całkiem często. A nam ciężko się zebrać na eRPGa raz w tygodniu. Wątpię by to wyszło. Poza tym nawet jakbyśmy grali np. we czterech, to w tygodniu wypadałyby po 2 bitwy. Na dłuższą metę to nie sądzę by to wypaliło. A co do znajomości podręczników no to cóż... Ja ledwo zacząłem VI jako tako kumać a już jest VII gdzie swoimi rogasiami jeszcze nie grałem i już jest przestarzała bo jest VIII... Zwłaszcza, że o ile się orientuję to są większe różnice niż między VI a VII. Nie nadążam...

Myślę, że realniejsze jest 2 bitwy na łebka w miesiącu. Sam pomysł jest ok. Ale trza go jakoś z głową zaprojektować. No i ja tak prywatnie to lubię bitwy na 2000+ a tu to takie raczej na 500-1000 są preferowane.

Offline

 

#4 2010-10-05 18:06:02

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

1. Sprawa i tak nie jest na najbliższy czas, ale wolałem temat poruszyć wcześniej. Zanim dogadamy się co do zasad i formy zabawy minie pewnie z miesiąc. Poza tym, jak zauważyliście, musimy najpierw oswoić się z nowym systemem.
2. Co do częstotliwości - na erpega nie możemy się zebrać, bo potrzeba wszystkich na raz a do bitwy wystarczy para. Jak będziemy robić 2 bitwy w miesiącu to potrwa to lata... dosłownie...
3. Jeżeli chodzi o brak podręczników do armii, to na stronie GW jest errata do każdego podręcznika dostosowująca go do VIII edycji.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#5 2010-10-05 20:58:31

 Da Big Boss

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Hejka. Ja generalnie podpisuje się rękami i nogami za pomysłami ligii czy turnieju jakiego. Niestety mi pasują tylko weekendy no chyba że będe na urlopie. Z tym Mariaszkiem jakby wypaliło byłoby świetnie. Macie mój głos.

Offline

 

#6 2010-10-05 21:50:41

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Tak żeby myśleć na poważnie o lidze na 8 ed. potrzeba ogrania a z tego co widze, jak wygląda nasze granie, to przewiduje start ligi tuż przed wyjściem 9ed. Warhammera

Offline

 

#7 2010-10-05 23:59:27

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

fakt, ja tak średnio gram pewnie raz na 2-3 m-ce, do tej pory miałem dobrze bo jako tako znałem swoją armię, a teraz znów i nowa armia i nowe zasady...

Offline

 

#8 2010-10-08 12:02:19

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Po Mariaszkowym szale temat umarł. Jeżeli dobrze zrozumiałem chętni są Sajmon, Miras Dominik i ja. Krzysiu, a co z Tobą? Byłbyś w stanie zagrać raz na tydzień lub dwa?


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#9 2010-10-08 12:34:50

Monster

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Jak na razie ciężka sprawa, tak jak Ci pisałem od Listopada będę miał więcej czasu.

Offline

 

#10 2010-10-08 20:59:36

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Zatem zaczniemy w listopadzie


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#11 2010-10-08 21:06:19

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Pytanie zasadnicze. Ta liga będzie na 7 czy 8 edycję?

Offline

 

#12 2010-10-09 15:54:11

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Myślę, że do tego czasu zapoznamy się już dostatecznie z ósemką.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#13 2010-10-09 16:59:00

Miras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Hmm. Do listopada? Mam wątpliwości czy wszyscy bedą mniej wiecej znali zasady, zwłaszcza że brak polskiego podręcznika który pojawi się dopiero w listopadzie. Mi to nie przeszkadza ale dla Krzyśka czy Doca może to być problem...

Offline

 

#14 2010-10-09 18:52:21

Shaciu

Administrator

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Jak zagramy ze 2 razy to się nauczą. Bariera językowa to nie problem - chęci, to jest problem.


"But I don't want to go among mad people," said Alice.
"Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."

Offline

 

#15 2010-10-09 21:27:31

Doc

Użytkownik

Punktów :   

Re: Liga, kampania albo coś w tym guście

Nie będzie problemem jeśli jednym z grających będzie Miras lub Szaciu. W końcu jak zaczynaliśmy bitewniakować jakiekolwiek zasady znał tylko Szaciu i graliśmy z pamięci wedle tego co powiedział. Ale to niejako zmusza dwóch powyższych panów do uczestnictwa z konieczności w bitwach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.muoteck.pun.pl śmieszne dowcipy zaproszenia-slubne-za-1-zl.eu